cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
670601031.png Patrycja
Ilość wiadomości: 4
Dodano: 2012-10-07 14:25:46
Ostatnio sie dowiedziałam że nie mogą , od mojej koleżanki . Ale nie wiem czy to prawda . Próbowałam moim kotom nie podawać mleka ale one nie chcą pić wody co robić ?
Gerda (Gość)
Dodano: 2012-10-11 11:36:21
Koty często nie tolerują laktozy, z resztą ludzie również, ale czasem, jeśli kota od małego karmi się mleczkiem to nie zanikają mu enzymy trawiące laktozę i nie ma z tym problemu, jednak zwykle po jakimś czasie one zanikają i kot może miewać biegunki po wypiciu mleka i bóle brzuszka. A szkoda by było go męczyć, mimo, że wiadomo jak koty uwielbiają mleko. Nie można zastępować podawania wody mlekiem, kot powinien mieć stały dostęp do wody i jest to napisane na prawie każdej karmie. Żeby przyzwyczaić kota do picia wody należy najpierw rozcieńczać ją z mlekiem i powoli zmieniać proporcję (więcej wody, mniej mleka) aż całkowicie wyeliminuje się mleko. Można również podawać kotu specjalne mleko dla kotów, ale nie jest tanie, whiskasa kosztuje około 3-5zł w zależności od sklepu, natomiast ja polecam mleko z rossmana (obecnie jest w promocji i kosztuje 1,99zł, a normalnie 2,99zł) kauflandu (2,50zł za 250ml-stała cena) albo innych marketów jak np. simply (2,39zł 200ml). Mleko to po otwarciu należy przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 4-5dni. To mleko radziłabym podawać jako smakołyk, czyli przez 4 dni z rzędu po ok 50ml potem przerwa, powiedzmy około tygodnia i dopiero wtedy kolejna seria. Należy również pamiętać o tym, że kotom nie wolno podawać jedzenia i picia prosto z lodówki, trzeba wyjąć pokarm/mleko przynajmniej na godzinę przed podaniem. Pozdrawiam!
Krysia87 (Gość)
Dodano: 2017-06-20 20:54:33
To prawda, że u kotów może pojawić się nietolerancja laktozy. Kiedyś miałam kota, który lubił mleko, ale niestety miał po nim problemy z żołądkiem. Dlatego lepiej jest raczej karmić kota suchą karmą jak ta: http://www.keko.pl/firm-pol-1440589314-Orijen.html nie narażać go na dyskomfort. W karmie są wszystkie niezbędne składniki jakich kot potrzebuje żeby mieć zdrowy organizm i piękną sierść.
Kacpi516 (Gość)
Dodano: 2017-12-28 09:43:32
Koty nie tolerują laktozy, więc mleka pić nie powinny. Ludzie tak samo. Ja mojemu kotu podawałam specjalne mleko dla kotów, ale czuł się po nim gorzej, niż po zwykłym. Teraz dostaje zwykłe mleko, ale z umiarem i nie ma problemów żołądkowych.
A co uważacie o takiej dla kota. Nadaje sie także dla kota? Zauważyłam, że mój kocik ma ciemniejsze ząbki i nie wiem co z tym zrobić, a mam pastę od mojego psa i nie wiem czy można ją użyć u kota.
1460558572.jpg Łucja
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2018-01-23 12:20:34
Koty mleka pić nie mogą... Ba! Mój pił ale był wtedy malutki i się przyzwyczaił... Jednak dawać nie polecam, większość kotów ma po nim biegunkę a dorosłe to praktycznie wszystkie, to dlatego, iż nie tolerują laktozy, jednak jeśli kot wody nie pije, można podpatrzyć (mój tak robił) czy nie wylizuje wody z kranu, zlewu, wanny lub umywalki lecz nie powinien tak robić - koty nie tolerują chloru z wody kranówki
swiatkotow Karol
Skąd: Bydgoszcz
Ilość wiadomości: 6
Dodano: 2018-05-30 12:44:06
Uważałbym z podawaniem kotu mleka - tak wiem, że jest to wbite głęboko w świadomość wielu osób, że kot=mleko. No nie do końca. Ja podaję swojemu kotu od czasu do czasu mleko, ale głównie bazuję na czystej wodzie.
karol.09 (Gość)
Dodano: 2018-11-26 09:44:51
Jedni mówią, że można dawać mleko, drudzy, że nie wolno. Nie warto słuchać opinii osób trzecich, tylko ekspertów. Odsyłam do świetnego poradnika https://www.kociarze.pl/koci-magazyn/karmy-i-dieta/filemon_nie_pije_mleka w którym jasno i konkretnie jest wszystko wytłumaczone o kotach i podawaniu im mleka.
kociarka (Gość)
Dodano: 2019-05-11 18:02:47
Witam
Jestem studentką weterynarii nie chcę się wychwalac ale kot nie powinien pić mleka z laktoza ponieważ koty tak jak ludzie czesto nie znoszą laktozy ale jest jedno ale...kot także w swoim organizmie potrzebuję białka więc jeżeli chcemy kotu podawać mleko to można je rozcieńczyć z przegotowaną wodą.
zenoon (Gość)
Dodano: 2019-10-09 18:27:11
Ostatnio często słyszę , że właśnie koty nie powinny w ogóle pić mleka , bo jest to dla nich szkodliwe
lemin (Gość)
Dodano: 2019-11-23 15:56:00
Niestety kotom nie powinno podoawać się mleka, a dlaczego dowiesz się dzięki stronie https://www.zwierzosfera.pl/czy-mleko-jest-potrzebne-w-diecie-kota/ są na niej informacje, o których warto wiedzieć opiekując się kotem.
 
1 | 2    
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego