cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
swiatkotow Tadeusz
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2018-03-25 14:25:35
Poszukuję wyjaśnienia dla dziwnego zachowania 3 letniego kocura wykasrowanego w wieku 2 lat. Kota adoptowałem rok temu ze schroniska. Od początku pobytu u mnie był bardzo psychicznie wycofany tz  spokojny, wrecz apatyczny, nieskory do zabawy, ciągle sprawiał wrażenie wystraszonego. Bardzo nieufnego. Z czasem kot zaczął nawiazywać pzryjacielskie relacje z domownikami. W miarę adoptowania się do naszych wrunków domowych zauważyliśmy że nasz pupil wskakuje na leżące na kanapach szale, polarowe bluzy czy miękkie narzuty, zaczyna "udeptywanie" tych miękkich tkanin trzymając w zebach ich koniec. Nastepnie przysiada i wykonuje ruchy kopulacyjne. Przygladając sie dokładnie obserwowaliśmy wynicowanie  prącia. Poczatkowo zachowanie te ujawniał tylko gdy był w pomieszczeniu sam przy całkowitej ciszy w domu. Obecnie nie przeskadza mu obecność w pobliżu domowników. Nie wiem jak wytłumaczyć to zachowanie. Czy późnym terminem kastracji? Czy też może niedokładną kastracją, niefachowo wykonanym zabiegiem? Wszyscy jesteśmy bardzo zaskoczeni zachowaniem naszego nowego domownika zwłaszcza że poprzedni kocur którego mieliśmy był wykastowany w wieku 4 lat i tak się nie zachowywał. Bardzo prosze o jakieś sugestie jak rozpoznać przyczyny takiego zachowania i porady do przyszłego postępowania.
 
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego