cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
swiatkotow Sara
Skąd: Cieszyn
Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2013-01-06 19:38:52
Cześć nzywam się Sara mam 17 lat i chciałabym kupić kota syjamskiego lub syberyjskiego ale nie jestem pewna swojej decyzji. Poniewarz mieszkam uczę się w technikum i mieszkam u babci a do domu przyjeżdżam na weekend. Chciałabym  jeździć z kotem "tam i z powrotem". Moi rodzice mają dobermana który akceptuje koty jeśli na przywitanie na niego nie syczą. Moja babcia ma dwa pokoje z kuchnią. I właśnie nie jestem pewna czy kupić kota ponieważ nie chciałabym go skrzywdźić. Bardzo proszę o radę i pomoc.
swiatkotow Sara
Skąd: Cieszyn
Ilość wiadomości: 5
Dodano: 2013-01-06 21:16:43
chciałabym dodać że moi rodzice mają też kota i fretkę. I że mnie w domu nie będzie przez ok 8 godz. i czy ja się nadaję na właścicielkę mruczka. Mam też doświadczenie jeśli chodzi o opiekę. A proszę o radę bo nie jestem pewna swojej decyzji.
Canven (Gość)
Dodano: 2013-01-20 17:08:51
Witam
Moim zdaniem powinnaś się wstrzymać z kupnem kociaka będzie to trudne dla Ciebie i dla niego, pozatym jak nie ma Ciebie po 8 h w domu a kot będzie przebywał z babcią i tak nie będzie z Tobą zrzyty tylko z nią,
 a jak trafi Ci się kot który nie lubi podróży czy zmiany miejsc bedziecie cierpieć i się męzyć
np; ja mam kociaka który mimo podróżowania od maleńkiego nie znosi tego zbyt dobrze a i każdy weekend spedzony poza domem to dla niego katorga mało je siedzi w końcie jest poddenerowany zestresowany w konsekwęcji nie biore go ze soba gdy jade na krótko organizuje mu opieke u siebie w domu.
Moje pytanie brzmi tak skoro masz zwierzaki w domu po co Ci kolejny, jeszcze jakbyś chciała zrobić dobry uczynek i np adoptować jakiegoś kociaka to jeszcze rozumiem a tak nie widze powodu żebyś miała brać kociaka dla którego i tak nie będziesz miała czasu.
takie jest moje zdanie nie chciałam Cie urazić ale tak to widzę pozdrawiam :)
Canven (Gość)
Dodano: 2013-01-20 17:13:22
hej zapomniałam spytać czym kierowałaś się przy wyborze rasy kociaka bo jeśli tylko wyglądem to bardzo słabo,
jeśli już decydujemy się na zakup rasowego kociaka oczywiście takiego z dokumentami bo jeśli nie stac Cie na takiego to lepiej adoptowac niż kupic tanią podróbkę z pseudohodowli która zacznie chorować zaraz po tym jak zabierzesz ją do domu ...
no więc jeśli decydujemy się na rasowego kota powinniśmy głównie kierować się jego charakterem!~i dobrać taki koci charakter który bedzie pasował do naszego stylu życia no chyba ze jesteśmy w stanie zmienić życie pod kota co jest zwykle trudne ...
(Gość)
Dodano: 2013-01-21 22:39:07
Nie kierowałam się wyglądem tylko charakterem rasy a o pseudo-hodowlach wiem dlatego jak już to chcę kupić kota ze sprawdzonej hodowli i z dokumentami. Dziękuję za odpowiedź.
1211158366.jpg Wiktoria
Skąd: Szczebrzeszyn
Ilość wiadomości: 10
Dodano: 2013-02-23 13:35:35
Kupno kota
Narazie nie powinnaś kupować kota ponieważ takiemu kotu np: syjamskiemu trzeba poświęcać dużo czasu.
Moim zdaniem powinnaś zaadoptować np: dachowca potrzebują mniej czasu bo są  przyzwyczajone do klatek i małej obecności osób. Ja mam takiego dachowca jest bardzo śliczny tylko że mój kotek jest domowy. Jeśli chcesz domowego kota to dachowca możesz wziąść,ale jeśli chcesz go wypuszczać na dwór to jeśli kot ma jedynie mieszkać na wsi lub tam gdzie jest malo ruchu wtedy kota możesz nauczyć wypuszczać na dwór oczewiście z każdym kotem trzeba wychodzić na dwór przynajmniej raz w tygody pod kogoś opieką można wypuscić kota tak na jakiejś 30 min-1 godz 
Możesz też zaoszczędzić trochę pieniędzy.
Asia (Gość)
Dodano: 2013-05-25 16:41:31
Zgadzam się a Wiktorią. Dachowiec będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Zaadoptuj takiego kotka ze schroniska a zobaczysz ile da Ci on frajdy :) ja tak właśnie zrobiłam :)
__________________________________________________________________Kupując prezentowane przez nas legowiska dla kotów przyczyniasz się do sterylizacji bezdomnych kotów.
 
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego