cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
418631927.jpg redka
Skąd: Józefów
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2012-06-04 07:51:58
Witam. Za niedługi czas przygarnę kotka a dokładniej kociczkę. Mam kilka pytań na sam początek:
1. Sterylizować czy podawać środki antykoncepcyjne? Jakie są plusy i minusy?
2. Jeśli sterylizacja to w jakim wieku najlepiej?
3. Co jeśli kotka ma pchły? Wiem, że kociaki mieszkają w domu i mama wychodzi na dwór i ma kontakt z innymi kotami. Ja mieszkam w bloku i mam psa i niechciałabym przynieść pchełek do domu ;).
Z góry dziękuję za pomoc. 
1330793323.jpg Małgośka
Skąd: Świdnica
Ilość wiadomości: 6
Dodano: 2012-06-04 20:58:13
Moim zdaniem jak tylko weźmiesz kotka, idź z nim do weterynarza.Odpchli go, odrobaczy, ustali termin szczepienia. Ze steyrylizacją trzeba poczekać do pierwszej rui.
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2012-06-04 20:58:55).
Agata96 (Gość)
Dodano: 2018-12-18 10:08:16
Cześć!
Nie znalazłam tu pasującego tematu, więc dodaje wiadomość tutaj. 
Niedawno przeprowadziłam się do centrum miasta i to będzie pierwszy głośny sylwester dla moich kociaków. Bardzo się boję o nich :( Moja poprzednia kotka była bardzo zestresowana, nawet jeśli głośno nie było słychać fajerwerków. 

Długo szukałam jakiegoś poradnika, który pomoże nam przejść ten ciężki czas. Niestety mało kto wie, jak pomóc kotu w takim wypadku. 

Mi na szczęście udało się wpaść na ten wpis na temat sylwestra. Bardzo przydatne porady na temat tego jak pomóc kotu jeśli zostajemy w domu, zapraszamy do domu gości czy zostawiamy kota w domu. 

Mi ten poradnik bardzo pomógł, więc podrzucam go Wam!

Mało osób jest świadomych tego, jaki stres przeżywają zwierzęta w trakcie sylwestra :( 
(Gość)
Dodano: 2018-12-18 10:09:04
Cześć!
Nie znalazłam tu pasującego tematu, więc dodaje wiadomość tutaj.

Niedawno przeprowadziłam się do centrum miasta i to będzie pierwszy głośny sylwester dla moich kociaków. Bardzo się boję o nich :( Moja poprzednia kotka była bardzo zestresowana, nawet jeśli głośno nie było słychać fajerwerków.

Długo szukałam jakiegoś poradnika, który pomoże nam przejść ten ciężki czas. Niestety mało kto wie, jak pomóc kotu w takim wypadku.

Mi na szczęście udało się wpaść na ten wpis na temat sylwestra. Bardzo przydatne porady na temat tego jak pomóc kotu jeśli zostajemy w domu, zapraszamy do domu gości czy zostawiamy kota w domu.

Mi ten poradnik bardzo pomógł, więc podrzucam go Wam!

Mało osób jest świadomych tego, jaki stres przeżywają zwierzęta w trakcie sylwestra :(
malwbin (Gość)
Dodano: 2019-10-11 18:49:33
Słusznie ktoś przede mną zauważył, że po prostu kociaki w Sylwestra przeżywają naprawdę prawdziwą katorgę. Koty mają generalnie bardzo mocno wyostrzony słuch. Zauważyłam, że nawet zwykły szmer potrafi ich zbudzić. A już nie mówiąc o petardach, która naprawdę są dla nich wyjątkowo głośne. Sylwester zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto  zrobić wszystko, żeby jakoś zabezpieczyć swojego zwierzaka przed tego typu negatywnymi dla niego emocjami
malwbin (Gość)
Dodano: 2019-10-11 18:50:59
Słusznie ktoś przede mną zauważył, że po prostu kociaki w Sylwestra przeżywają naprawdę prawdziwą katorgę. Koty mają generalnie bardzo mocno wyostrzony słuch. Zauważyłam, że nawet zwykły szmer potrafi ich zbudzić. A już nie mówiąc o petardach, która naprawdę są dla nich wyjątkowo głośne. Sylwester zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto  zrobić wszystko, żeby jakoś zabezpieczyć swojego zwierzaka przed tego typu negatywnymi dla niego emocjami
Andrzej (Gość)
Dodano: 2020-05-28 12:06:15
Witajcie, mam nadzieje, że dobry wątek jak nie to przeklejcie proszę.
Jest akcja i jeżeli możecie to pomóżcie schronisku w dla zwierząt w Korabiewicach. Sprawa jest dość prosta wystarczy jedynie zakupić lampkę kotka, a 10 zł zostanie przekazane na schronisko. Idzie dzień dziecka, więc akurat możemy zakupić prezent oraz pomóc kociakom. Lampki kotki wyglądają tak https://www.sklep.habarri.pl/lampki . Tylko pamiętajcie aby wybierać te z banerem co biorą udział w akcji. Do każdego zakupu dodawany jest również spersonalizowany akt adopcji kotka.
Stan-lee (Gość)
Dodano: 2020-11-10 09:08:38
Od około kwartału mam w domu oprócz swojego kota, jeszcze kota siostry. Mój to syberyjczyk z depresją który był bardzo przyjazny i bardzo lubił głaskanie. Kot siostry to dachowiec który nawet jak na kota zachowuje się dziwnie, jest bardzo nad pobudliwa, wzięta ze schroniska i często skacze na mojego syberyjczyka. Teraz po 3 miesiącach obserwuje wyraźne zmiany u mojego kota. Jest mniej towarzyski, chrumcha jak świnia, przy głaskaniu nie mruczy, cały czas jest bardzo czujny i tylko się chowa po kontach. Pomocy, proszę, co robić?
stanleeslusarski@gmail.com (Gość)
Dodano: 2020-11-10 09:10:05
Od około kwartału mam w domu oprócz swojego kota, jeszcze kota siostry. Mój to syberyjczyk z depresją który był bardzo przyjazny i bardzo lubił głaskanie. Kot siostry to dachowiec który nawet jak na kota zachowuje się dziwnie, jest bardzo nad pobudliwa, wzięta ze schroniska i często skacze na mojego syberyjczyka. Teraz po 3 miesiącach obserwuje wyraźne zmiany u mojego kota. Jest mniej towarzyski, chrumcha jak świnia, przy głaskaniu nie mruczy, cały czas jest bardzo czujny i tylko się chowa po kontach. Pomocy, proszę, co robić?
 
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego