cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
1737028231.jpg Karolina
Skąd: Gdańsk
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2013-03-20 14:03:50
Witam! Moja mała kotka (9 tygodni) od kilku dni kicha. Zaczęło się po wizycie u weterynarza, gdzie była szczepione na koci katar... Chorować raczej nie choruje, bo normalnie się bawi, zaczepia, nie ma problemów z jedzeniem, nosek też ma suchy. Nie wiem czy powinnam się martwić, czy nie. Czy ktoś z Was miał może podobną sytuację i podpowiedzieć mi co powinnam zrobić? 
swiatkotow Piotr
Ilość wiadomości: 2
Dodano: 2013-03-24 13:23:55
Droga Karolino,
jako że mój starszy kot ostatnio poważnie zachorował, ze wzmożoną uwagą monitoruję stan tak jego, jak i jego młodszego kociego brata. Również zauważyłem, że mojemu półtorarocznemu Felkowi zdarza się prawie codziennie kichnąć raz czy dwa, więc zaczerpnąłem porady lekarskiej. Weterynarz stwierdził, że jeżeli nie jest to katar ropny ani krwawy, nie ma nacieków w oczach pupila, a jego zachowanie nie zmieniło się (je tyle co zwykle, jest ruchliwy, załatwia się prawidłowo), to nie ma czym się przejmować. Kot może kichać np. z powodu kurzu, albo pyłu ze żwirka w kuwecie. Proponuję jednak poobserwować zwierzaka przez kilka dni - zwrócić uwagę na to ile razy dziennie zdarza się kichnąć Twojej kotce, czy jej zachowanie jakoś się zmieniło. Jeżeli to Cię nie przekonuje, zawsze możesz dla spokoju ducha wybrać się do lekarza weterynarii, nie koniecznie z kotką i po prostu zapytać o przyczynę - raczej nie powinien zażądać zapłaty za taką poradę. ;)
Pozdrawiam serdecznie.
 
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego