cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
swiatkotow lukasz
Ilość wiadomości: 8
Dodano: 2012-07-13 19:08:55
Ok. A jakiej firmy polecisz. No bo duży wybór tego jest :)
swiatkotow Sylwia
Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2012-07-13 19:11:51
Ja korzystałam i korzystam z Higio i jestem bardzo zadowolona. Tak jak pisałam, z tego co porównywałam to jest bardzo wydajny a do tego tańszy. 
swiatkotow lukasz
Ilość wiadomości: 8
Dodano: 2012-07-13 19:14:19
Kurcze, a gdzie taki mogę kupić bo tego to chyba nie widziałem w zoologicznym bo juz sie rozglądam :)
Edytowany 1 razy (Ostatnio: 2012-07-13 19:15:31).
swiatkotow Sylwia
Ilość wiadomości: 7
Dodano: 2012-07-13 19:17:36
Bardzo dobrze, że już się rozglądasz. No ja kupuję w Tesco np. mają dobrą cenę. Słyszałam też od znajomej, że są w Selgrosie też. Sprawdź tez tutaj: www.higio.com.pl
swiatkotow lukasz
Ilość wiadomości: 8
Dodano: 2012-07-13 19:19:43
Dziękuję Ci za baaardzo dużą pomoc i poświęcony czas. Jak tylko będę miał juz kota to dam Ci znać jak mi idzie w tej kuwetowej sprawie :)
781482133.jpg Szepcząca
Skąd: Dzierżoniów
Ilość wiadomości: 1
Dodano: 2012-07-21 07:40:17
Testowałam kilka żwirków. Kuwetę mam otwartą bo niestety nie mieści się zamknięta pod umywalką. Ale radzę sobie, bo pod kuwetę włożyłam zwykłą gumową wycieraczkę i większość drobinek z kuwety zostaje na niej.
Miałam zwirki silikonowe i byłam zadowolona, jedyną ich wada jest to, że jesli kot na łapkach wyniesie kilka drobin z kuwety, to stanięcie na nie bosa nogą o poranku nie jest miłe.
Teraz kupuję inny żwirek ekologiczny, cenowo podobny do tych silikonowych. To Cats Best. Żwirek idealnie pochłania zapachy i zbryla się pod wplywem wilgocie, więc czyszczenie kuwety z siusiu jest proste. Do tego jest calkowicie biodegradalny i można spuszczać go w toalecie, dzięki czemu kocie odchody nie trafiają do śmietników.
Tu jest link do zdjęcia żwirku: http://nokautimg3.pl/p-f1-72-f172456316389cdb384e37d4367f74a8500x500/zwirek-rettenmaier-cats-best-eco-plus-5l.jpg

Żwirek jest też bardzo wydajny, a nie drogi. Małe opakowanie - 5 kg - wystarcza mi na blisko 3 tygodnie.
W domu nie czuć kocich zapachów, a jak się nawet stanie bosą stopą na wyniesione grudki to nie ma problemu, bo sa miękkie. I bardziej ekologiczne od tych silikonowych, choć silikonowe też można wyrzucac do toalety.

Tradycyjne piaski, nawet te zbrylające i pochłaniające zapachy niestety dla mnie jednak miały drażniący swoisty zapaszek, poza tym jednak były pelne bakterii i trzeba bylo je wyrzucac do śmieci, a co za tym idzie jednak te bakterie w domu chwile jeszcze byly. Do tego trudno się je czysciło z podłogi, jesli kotek wyniósł żwirek na łapkach a podloga byla wilgotna (A kuwetę mam w lazience, więc czasem się coś pochlapalo). Robil się betonowy nalot i mycie tego było dłuższe.

Polecany żwirek ekologiczny jest do nabycie w wielu hipermarketach oraz w sklepach zoologicznych. Można tez kupic sobie zapas na internecie i czasem to taniej wychodzi.

Gratuluję decyzji zaadoptowaia kotka :)
 
  1 | 2 
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego