cookies

 

Serwis internetowy swiatkotow.pl używa plików cookies.

Korzystając ze strony internetowej www.swiatkotow.pl wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

zakładki zdjęcia/filmy

Forum dyskusyjne

Odpowiedz
Autor Wiadomość
Rozmiar tekstu: A+ A-
(Gość)
Dodano: 2017-02-12 20:37:57
ja w ubiegłym roku dwie kotki wysterylizowałam   najgorzej było w pierwszy dzien  kiedy zaczęły  okropnie miauczeć  nie jadły cztery dni  ale mają sie teraz dobrze jutro jadę znowu z kocurami  jeden się przybłąkał  i został u mnie  ale ciągle są walki i piski że spać nie można trzeba zrobić porządek bo sąsiedzi są nie zadowoleni
(Gość)
Dodano: 2017-10-30 02:54:58
Mam taki dylemat, ponieważ mam dwie kotki (2 lata i 1,5 roku) chce je poddac zabiegowi sterylizacji. Niestety moja praca nie pozwala mi na wziecie dluzszego wolnego aby zajac sie w pelni kotkami, rodzice tez pracuja. Dodatkowo mam owczarka niemieckiego ktory do tej pory bawil sie z kociakami, one tez go w zupelnosci toleruja tylko po zabiegu bedzie trzeba pilnowac zeby sobie krzywdy nie zrobily. Czy jezeli zabieg bylby w piatek w poniedzialek moglabym spokojnie zostawic je same? Nie mam tez mozliwosci zamkniecia ich w osobnych pomieszczeniach (pies umie otwierac zamkniete drzwi na klamke :D) no i czy lepiej zoperowac obie kotki na raz czy odczekac. Jedna z nich jest leniuchem, pieszczochem i tylko by lezala calymi dniami, druga uwielbia sie bawic i czesto ta pierwsza zaczepia wiec to mnie martwi. Nie wiem jak one sie zachowaja w stosunku do siebie kiedy jedna z nich bedzie w kubraczku, nie ten wyglad nie ten zapach. Zeby sie nie odtracily. Wole zapytac na forum wlascicieli kociakow niz weterynarza ktory czasem jest lekarzem zeby pomoc czasem zeby tylko zarobic.
Pozdrawiam
Klaudia (Gość)
Dodano: 2017-11-15 10:53:52
Trzeba się liczyć się z tym, że kot będzie osowiały, a przez jaki czas to wszystko zależy od jego kondycji i stanu zdrowia oraz jak przebiegł zabieg. U nas kotki dochodziły do siebie przez okolo 3-4 godziny. Obserwowaliśmy je do tego czasu aż były całkowicie sprawne i już :) Przed kastracją kupiliśmy im jeszcze takie i były naprawdę zadowolone. 
KLAUDIA (Gość)
Dodano: 2017-11-18 16:48:22
Nasza kotka wczoraj miała zabieg sterylizacji. Wczoraj cały wieczór leżała w jednym miejscu dzisiaj byliśmy u weta na kontroli i dostała zastrzyk przeciwbólowy. Troche chodziła po mieszkaniu a teraz znowu siedzi w szafie. Dobrze bo w poniedziałek mam wolne to posiedzę z nią a od wtorku już sama musi być więc myślę że nie powinnaś się niczego obawiać jeśli zabieg będzie w piątek.
Lux-Vet Przychodnia Weterynaryjn (Gość)
Dodano: 2020-02-06 12:46:52
Kastracja oraz sterylizacja kota są to zabiegi wykonywane w znieczuleniu ogolnym. 
Wybudzanie się z narkozy przebiega w prychodni weterynaryjnej, w cichym oraz ciepłym miejscu, co jest ważne, gdyz znieczulenie upośledza na krótki czas termoregulację, czyli zdolność organizmu do utrzymywania stałej temperatury ciała. Kotek oddawany jest właścicielom już wybudzony, gdyż senne zwierzę mogłoby się przewracać i ulegać obrażeniom. Jednak zawsze przez 1 dzień po zabiegu warto ograniczyć zwierzęciu ruch, czyli nie pozwalać na chodzenie po schodach, wskakiwanie/ zeskakiwanie z mebli, ponieważ mogą one być nieznacznie osowiałe, a taki manewry mogą skończyć się upadkirm. 

Więcej informacji o kotach na naszym blogu weterynaryjnym https://www.lux-vet.pl/category/blog/
Gardenia (Gość)
Dodano: 2023-10-31 13:51:24
Doradzicie gdzie mogę wystarylizować kotkę w Skawinie? 
I jaki jest najlepszy moment na sterylizację? 
twister (Gość)
Dodano: 2023-10-31 18:45:06
Mój weterynarz powiedział, że najlepszy czas na sterylizację kotki to przed pierwszą rujką. Moja urodzona w maju, jesteśmy umówieni na grudzień, była również możliwość umówienia zabiegu na listopad.

W Skawinie zapisz się z kotką do tej przychodni https://vet-clinic.pl/
Jest tam możliwosć wykonania zabiegu bezpiecznie dla kota. 
 
  1 | 2 | 3 
Odpowiedz

Innowacyjna gospodarka Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego